غدیر را به عید سادات تنزل ندهید

 در این سالها خواسته یا ناخواسته تلاشی صورت می گیرد که عید الله الاعظم یعنی عید سعید غدیر را تا حد « عید سیدها » و « عید سادات » تنزل دهند . فکر می کنم این کار ، خیانتی بزرگ به آموزه های بزرگ سیاسی و اجتماعی و معرفتی غدیر است که تأثیرات آن می تواند حیات یک ملتی را و امتی را تغییر دهد ؛ عیدی که حتی عید شیعیان هم نیست چه رسد به عید سادات و از آن بالاتر حتی عید مسلمانان هم نیست و تمام دوستداران علی «علیه السلام» و عاشقان عدالت و آزادگی در میان ادیان دیگر ، این روز را بزرگ می شمارند، جشن می گیرند و شادی می کنند.

فکر  می کنم لازم است همگی در عین اینکه در این روز به بزرگداشت سادات محترم می پردازیم و طبق سنتهای ایرانی و اسلامی به دیدن آنها می رویم ، این کار را در دیگر ایام سال نیز باید پیشه خود کرده باشیم اما در این روز بخصوص ، این عید را عید همه آزادگان و عدالتخواهان جهان و مسلمانان اعم از شیعه و سنی ( بر طبق آنچه علامه بزرگوار امینی در کتاب گرانسنگ الغدیر از روایات متعدد آنها آورده است ) بدانیم و همه به همه تبریک بگوییم و شاد باشیم و انحصار و تنزل آن به سادات محترم را ترک کنیم و به معرفی و تبلیغ معارف ژرف سیاسی و اجتماعی آن بپردازیم .

ای گروه مؤمنان شادی کنید ...

در دعایی که در این روز از معصوم علیه السلام در کتاب مفاتیح الجنان ذکر شده آمده است : یا رسول الله ! یا امیر المؤمنین ! علیکما و علی عترتکما و علی محبیکما منی افضل السلام ما بقی اللیل و النهار .

که در آن معصوم «علیه السلام » با کنار هم قرار دادن رسول الله و امیر المؤمنین ،به آنان و نیز به خاندانشان و در کنارشان به همه دوستداران و محبانشان سلام کرده است آن هم بهترین سلام و آن هم نه تنها در این روز که تا زمانی که شب و روزی برقرار است .و چه شادی و سروری بهتر از اینکه امام معصوم به همه محبان و دوستداران حضرت امیر «ع» سلام بفرستد.

عید پر نشاط و پر آموزه غدیر را به همه دوستان و مخاطبان آب و آتش شادباش می گویم : الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیر المؤمنین و الائمة المعصومین «علیهم السلام»

/ 9 نظر / 90 بازدید
یک نفر طلبه

سلام عید سادات است از قدیم این طور می گفتند خب! ولی این حرف شما صحیح است و نیاز به فرهنگ سازی دارد تازه حالا گیریم عید سادات هم باشد مال همان قدیم بود که سادات را احترامی می گذاشتند آن هم به خاطر جدشان که این هم به نظرم بی خودی و پوچ است . اما حالا چه اصلا خیلی از سادات نمی گویند که سید هستند و آنها هم که می گویند در نظر مخاطب فقط حرف زیاده زده اند و تو اگر حساس باشی که سیدی است را آن یارو که ثبت نام می کند بنویسد حکما خیلی املی و مغرور و رانت خور و خودت را بالاتر از همه می بینی و هزار جور شعر دیگر! یا علی مدد

حامد ش

حاجی سلام عیدت مبارک حاجی وبلاگ ساقی میکده رو بازید کن ببین چقدر به بچه های شمیران ظلم می شود

هابیل

منت می گذارید اگر در ادامه ی موج ِ وبلاگی ئی که به مناسبت هفته ی بسیج شکل گرفته است، مشارکت کنید. دعوت تان کردم: http://habil.ir/weblog/289

احمد فیاض

سلام جناب آقای دژاکام بزرگوار کاش بتونیم سربازی ولایت رو بکنیم سرداری پیش کش! موفق باشید خدانگهدار

فاطمه

برعکس همیشه موافق نیستم! عید غدیر اختصاص صرف به سادات نداشته و ندارد، ما این روز رو به تمام ولایتمداران تبریک می گوییم و ارادتمان به علی علیه السلام را هم با احترام به فرزندانشون نشان میدهیم(کما اینکه به این مهم امر شدیم)، کجای این داستان ایراد داره؟ اگر ما در عمل به بعضی از مصادیق بزرگداشت این روز شریف کمتر بها می دهیم چاره اش ترک سنت های حسنه نیست! باید در موضع خودش بهش پرداخت!

عماد

آقای زریبافان! خواستم بهتان خبر بدهم مراسم تشییع پیکر پدر شهیدان "افراسیابی" برگزار شد!

خبرنگار

ارباب صدای قدمت می آید هنگامه اوج ماتمت می آید ما در تب داغ و غم تو می سوزیم چند روز دگر محرمت می آید